Rekonstrukce mezonetového bytu

DESIGN INTERIÉRU

můj cíl byl jasný

Vnést do prostor co nejvíce světla

Tento prostor byl jeden z nejnáročnější rekonstrukcí které jsme realizovali. Stará nádherná prvorepubliková vila procházela kompletní rekonstrukcí. Záměrem architektů bylo ve vile vytvořit několik bytových jednotek. Do projektu jsme byla pozvána ve chvíli, kdy vnitřní prostory byly vybourány, žádné příčky, pouze pár nosných zdí a komín. Tento byt je dvoupodlažní, ale už první patro je pod šikminami střechy, rovné zdi byly pouze ve středu bytu, jinak všude šikminy a horní patro celé pod šikminami. Nedostali jsme žádnou průvodní dokumentaci, ale od začátku jsme komunikovali s architektkami, které rekonstrukci vnitřních prostor prováděli. 

Asi největším oříškem byly koupelny. Požadavkem klienta, byla vana i sprchový kout v dolní větší koupelně. Už ve výšce 30 cm na podlahou začínala šikmina, vanu jsme tedy museli vložit částečně do podlahy. Předsadili jsme vanu nikami tím se nám protáhla výška roviny pod šikminou a vstup do vany je tak pohodlnější. Dalším požadavkem bylo vnést do prostor co nejvíce světla, protože mimo dveře na terásku jsou všude pouze střešní okna. Navrhla jsem tedy skleněné stěny mezi koupelnou a kuchyní. Skleněné stěny mají potisk, který ladí s obkladem v kuchyni.

Celý tento projekt vyžadoval návrhy nábytku na míru, abychom využili každý milimetr prostoru. Nakonec byl výsledek nádherný a klienti nadmíru spokojeni.
a co váš projekt?

pojďme to probrat

domluvit si schůzku